Risc de pierdere a unui aparat de radioterapie din cauza întârzierilor în construirea buncărului
Viceprimarul liberal al municipiului Timişoara, Cosmin Tabără, i-a cerut primarului delegarea atribuţiei de monitorizare a lucrărilor la buncărul în care va fi montat un nou aparat de radioterapie necesar tratării bolnavilor oncologici, întrucât lucrările sunt mult întârziate şi exist.
Focuri de armă şi urmărire ca în filme
Focuri de armă şi urmărire ca în filme, noaptea trecută lânga Timişoara.
Taximetristul care l-a luat la bătaie pe un tânăr care a provocat un accident a fost reţinut
Un bărbat de 41 de ani din Timişoara, care a vrut să îi dea o lecţie unui tânăr de 19 ani care a provocat un accident rutier, luându-l la bătaie, a fost reţinut pentru 24 de ore.
Val de infectări în rândul copiilor
Valul 5 face tot mai multe victime în rândul copiilor.
Frigul închide şcolile din Timişoara
Şcolile din Timişoara ar putea trece, de săptămâna viitoare, în online.
Miracol în pandemie, la Timişoara. A născut deşi era intubată
Este o minune! Asta au spus medicii Secţiei de Terapie Intensivă a Spitalului Judeţean din Timişoara după ce opacientă internată cu covid 19, în stare gravă, a născut în timp ce era intubată.
Pături şi pilote pentru pacienţii cu cancer
Aproape două sute de pilote şi pături a primit Clinica de Oncologie din Timişoara.
Cursuri online din cauza frigului din şcoli
La Timişoara, şcolile se închid din cauza frigului.
Bolnavii de cancer, obligaţi să stea în frig
13, 15 cel mult 16 grade Celsius.
Timişoara: Zeci de pacienţi diagnosticaţi cu cancer, internaţi în Clinica de Oncologie, nevoiţi să stea în frig, în saloane / Societatea de termoficare Colterm a scăzut temperatura agentului termic pe fondul lipsei banilor
Zeci de pacienţi diagnosticaţi cu cancer, internaţi la Clinica de Oncologie a Spitalului Municipal din Timişoara, sunt nevoiţi să stea în frig, la temperaturi de 13-16 grade Celsius, după ce compania de termoficare Colterm a decis să furnizeze agent termic la o temperatură scăzută din c.
Scandal sângeros între elevi
O bătaie între mai multi elevi din Timişoara s-a terminat sângeros! Unul dintre protagonişti, un tânăr în vârstă de 16 ani a ajuns la spital după ce a fost înjunghiat de o fată.
Marfă gratis la Timişoara
O patroană din Timişoara a reusit să dea un exemplu, transformând pierderea ei în bucuria si binele altora! Aceasta a decis să le dea trecătorilor toate produsele din aprozarul ei, înainte că acesta să fie demolat.