Bistriţa-Năsăud: Peste 170 de elevi şi preşcolari sunt infectaţi cu SARS-CoV-2, potrivit Inspectoratului Şcolar
Peste 170 de elevi şi preşcolari din judeţul Bistriţa-Năsăud sunt confirmaţi cu COVID-19, potrivit datelor comunicate marţi, într-o conferinţă de presă, de către inspectorul şcolar general Aurelia Dan.