Cazurile de COVID-19, la cel mai înalt nivel în Americi (agenţie sanitară regională)
Numărul cazurilor noi de COVID-19 înregistrate în ultima săptămână în Americi a fost cel mai ridicat de la începutul pandemiei, în 2020, iar varianta extrem de contagioasă Omicron a coronavirusului a devenit în mod evident tulpina predominantă, a anunţat miercuri Organizaţia Panameri.