Kelemen Hunor susţine vaccinarea obligatorie a personalului medical: Eu aş fi de acord cu multe lucruri mult mai dure
Vicepremierul Kelemen Hunor, preşedintele UDMR, a declarat marţi că susţine măsurile prezentate de ministrul Sănătăţii pentru accelerarea campaniei de vaccinare, menţionând că ar fi de acord şi cu unele mult mai dure decât obligativitatea testării personalului medico-sanitar nevaccin.