În şcoli nu e pandemie nici peste şase la mie. Sindicatele susţin testarea elevilor şi profesorilor de două ori pe săptămână
În ciuda tăvălugului de noi infectări cu SARS-CoV-2, Grupul de suport tehnico-ştiinţific privind gestionarea bolilor înalt contagioase pe teritoriul României a decis ieri ca pragul de infectări de 6 la mia de locuitori până la care şcolile puteau funcţiona fizic să fie eliminat.