26 de pacienţi COVID transferaţi în Ungaria. Unul dintre ei a murit
Ministrul Afacerilor Interne, Lucian Bode, a informat luni că până acum au fost transferaţi 26 de pacienţi infectaţi cu SARS-CoV-2 în Ungaria, în urma înţelegerii dintre România şi ţara vecină privind preluarea unor pacienţi.