Mâine expiră voucherele de vacanţă emise în 2019 şi 2020
Mâine este ultima zi în care se mai pot folosi voucherele de vacanţă emise în 2019 şi 2020.
Mâine este ultima zi în care se mai pot folosi voucherele de vacanţă emise în 2019 şi 2020.
Preţurile vor continua să crească, în ciuda măsurilor pe care le iau guvernanţii.
Din cauza secetei, în trei judeţe din România apa potabilă a fost raţionalizată.
Municipiul Târgovişte rămâne Destinaţia Anului 2022 in Muntenia, Oltenia şi Dobrogea.
Poliţiştii ar trebui să primească uniforme noi anul acesta.
Tot mai mulţi tineri devin dependenţi de droguri de la vârste fragede.
Luna iulie vine cu un nou val de scumpiri! La ţigări şi alcool, de această dată.
Îmbulzeală, nervi şi scandal, astăzi, la Cantina Socială din Ploieşti, unde au fost împărţite pachetele cu alimente venitede la Uniunea Europeană.
Pentru a scăpa de agitaţia oraşului şi pentru a se bucura de un concediu altfel, românii caută locaţii cu totul inedite.
În urmă cu un secol, Timişul se putea lăuda cu 85 de mori de apă funcţionale.
Departe de agitaţia oraşelor, de asfaltul încins şi de căldura insuportabilă, mulţi s-au refugiat…în lanul de lavandă.
Este perioada concediilor şi staţiunile de pe litoral încep să se anime.
Pentru oameni, vacanţa este un adevărat prilej de relaxare, însă pentru animalele de companie vacanţa poate deveniuna dintre cele mai triste perioade.
Românii sărbătoresc astăzi Ziua Drapelului Naţional.
Litoralul din România nu poate să atragă turişti străini, pentru că toate serviciile spun prea scumpe, spun agenţii de tursim.
Un timişorean are o pasiune mai puţin obişnuită chiar şi printre bibliofili.
Sunt sute de sate şi comune în România în care n-a călcat picior de medic.
Cu o istorie tumultuoasă în spate, poporul român nu se poate mândri cu o gastronomie proprie sau cu melodii cunoscutepeste tot în lume.
E sărbătorea mare în România, astăzi e ziua de Sânziene.
Seara magică pentru iubitorii de muzică din Arad.
Un pianist român este pe cale să intre în Guinness Book.
n contextul în care facturile la electricitate şi la gaze naturale au explodat, românii caută aparate electrocasnice care săconsume cât mai puţin.
Oraşul de la poalele Tâmpei, animat în alţi ani de turiştii care veneau să se relaxeze şi să petreacă, a devenit peste noaptepustiu.