Consiliul Naţional al Elevilor cere ca procentul alocat din PIB pentru educaţie să crească până cel puţin la 4,7%, ridicându-ne astfel la media UE: Educaţia rămâne în sapă de lemn!
Consiliul Naţional al Elevilor a transmis, duminică, un comunicat cu privire la adoptarea, de către Guvernul României, a Programului de Convergenţă 2022-2025, în care condamnă cu fermitate modul în care Guvernul României îşi propune să sprijine dezvoltarea sistemului de educaţie şi s.