Experţii în educaţie subliniază că presiunea pusă pe elevi pentru a lua note mari îi face pe aceştia emotivi la examene
În următorii cinci ani, ar trebui suspendate examenele pentru elevi şi ar trebui ca doar profesorii să dea examene, pentru a înţelege că nu sunt perfecţi, a declarat la Prima News Gabi Bartic, CEO Brio.