UDMR a anunţat că nu va vota noul Guvern, dar va participa la şedinţa comună a Parlamentului în care va fi votat
Camera Deputaţilor şi Senatul se reunesc, joi, în şedinţă comună, pentru a vota Guvernul propus de Marcel Ciolacu. UDMR a anunţat că va participa la şedinţă, dar nu va vota. Chiar şi aşa, PSD şi PNL au majoritatea necesară pentru învestirea Guvernului.